Anunt de angajare Fundraiser

Asociatia Niciodata Singur – Prietenii Varstnicilor isi intregeste echipa! Angajam Fundraiser full-time pentru atragerea de fonduri in sprijinul serviciilor si activitatilor asociatiei oferite varstnicilor singuri din Romania.

Fundraiserul va fi urmari dezvoltarea unei strategii de atragere de fonduri, implementarea unui plan de actiune pentru atragerea si cresterea numarului de donatori si sponsori si fidelizarea acestora, precum si coordonarea evenimentelor si campaniilor de strangere de fonduri.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:

• Cultivarea donatorilor existenti ai organizatiei si cresterea fondurilor provenite din atragerea de fonduri venite de la categorii noi de donatori
• Abordarea directa a potentialilor donatori si solicitarea efectiva a fondurilor catre diverse tipuri de audiente, impreuna cu directorul executiv
• Construirea mesajelor de atragere de fonduri (continutul mesajului, atitudinea mesajului, apelul din mesaj, designul mesajului)
• Conceperea campaniilor de atragere de fonduri si testarea metodelor de atragere de fonduri
• Organizarea logistica a tuturor evenimentelor de atragere de fonduri – campanii, evenimente, solicitari fata in fata
• Evaluarea procesului de atragere de fonduri si analiza raportului costuri/beneficii si alegerea celor mai
• Comunicarea cu donatorii, sponsorii, audientele externe in vederea atragerii de fonduri
• Comunicarea mass media pentru promovarea evenimentelor de atragere de fonduri (interviuri radio, TV, scrierea unor communicate de presa)

CERINTELE POSTULUI:

NIVEL DE STUDII: absolvent de invatamant superior in sfera Marketing, Vanzari, Management, Relatii Publice, etc

EXPERIENŢĂ:
• 1-2 ani de experienta in strangerea de fonduri
• Experienta in campanii DM e un plus
• Experienta demonstrabila in lucrul cu sponsori corporate

CUNOŞTINŢE SI ABILITATI NECESARE:
• Abilitati foarte bune de comunicare verbala si scrisa (coerenta si corectitudine in scris si exprimare)
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat vorbit, scris
• Cunostinte baze de date sunt un avantaj, web publishing (blog, site, social media)
• Abilitati de negociere, management si organizare
• Abilitati bune de networking si interpersonale;
• Abilitati foarte bune de persuasiune, capacitate de a solicita sprijin direct pentru asociatie (donatii in bani, servicii, materiale etc.);
• Abilitati bune de organizare si coordonare;
• Carnet de conducere categoria B;

SPECIFICATIILE POSTULUI:
Pozitia este full-time, la biroul din Bucuresti, si cu o pondere aproximativa a deplasarilor in sudul tarii de 10-15% din timp

OPORTUNITATI:
– coaching on the job
– participare la traininguri si conferinte de profil in tara si strainatate

CONDITII DE LUCRU:
laptop si telefon mobil din partea asociatiei

Suntem o echipa mica, dar care pune multa pasiune si munca in sprijinul cauzei varstnicilor. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra si este o persoana dinamica si deschisa la provocari, abia asteptam sa ne cunoastem!

Trimite CV-ul tău, impreuna cu o scurta scrisoare de intentie si 2 contacte ale unor persoane care te pot recomanda la adresa: anca.iosub@niciodatasingur.ro până la data de 10 aprilie 2017.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *